Bany na Amazon KDP

Dużo osób dodaje produkty poprzez KDP, bez chwili zastanowienia czy coś jest zgodne z regulaminem, czy łamią prawo czy nie. Znaczna część tych osób myśli, że najwyżej gdy ktoś dotrze do tego produktu to KDP go tylko usunie. To jest najlżejszy przypadek. Jednak Amazon KDP może zastosować zamrożenie konta lub też całkowite zbanowanie. Gdy Twoje konto zostanie zbanowane, to już nie masz szans na powrót do publikacji w KDP na swoim imieniu i nazwisku. Kombinując, prędzej czy później Amazon znajdzie nieprawidłowośc i zablokuje znowu konto. Gorszą kwestią jest gdy skopiujesz jakikolwiek znak zastrzeżony firmy, która może Cię pozwać i dochodzić wszystkich pieniędzy, które zarobiłeś i żądać dodatkową, być może ogromną rekompensatę finansową. Nie warto, po prostu nie warto robić takich rzeczy. Bany na Amazon KDP są częste, tylko się o nich głośno nie mówi, bo po co. Ja jednak przestrzegam aby uważać i sprawdzać słowa kluczowe, nawet przy wpisywaniu ich do głównych 7 pól ze słowami kluczowymi!

 

Jak się ustrzec przed BANem na KDP?

  1. Sprawdzać znane słowa kluczowe na stronie USPTO
  2. Nie kopiować prac już istniejących
  3. Używać jednego konta KDP (jako aktywne)
  4. Używać elementów, tekstów i grafik do których mamy pełne prawo komercyjne
  5. Zapoznać się i być na bieżąco z regulaminem Amazon KDP

 

Ostatni punkt jest moim zdaniem najważniejszy bo wtedy jesteśmy poinformowani o wszystkim. Ja na bieżąco staram się śledzić zasady oraz nowości, które wchodzą na KDP. Tak jak widzisz poniżej, dział Help ma mase kategorii oraz podkategorii. Jest tam wszystko fajnie opisane, aczkolwiek niestety w języku angielskim, co może powodować trudności dla części osób. Zawsze można użyc translatora, tylko pamiętaj że wtedy słowo tłumaczone na język polski niekoniecznie musi oznaczać to samo, co w języku angielskim. Tak czy siak, na pewno lepiej w ten sposób zrobić, niż nie czytać w ogóle a później dziwić się dlaczego ktoś ma zablokowane konto.

Przeczytaj aby nie dostać bana

W filmiku poniżej przedstawiam jednego autora, który ma masę produktów zdjętych z Amazon. Produkty, które dana osoba tam zamieściła są marki Fortnite, co jest jasne, że to znak zastrzeżony (trademark) i nie można go używać komercyjnie, na produktach prawdopodobnie każdego typu. Bardzo możliwe jest to, że ta osoba otrzymała bana na KDP a być może ma jeszcze większe problemy. To już są domysły ale musisz wiedzieć, że jest to możliwe. Nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji.

Dlatego, twórz, publikuj ale uważaj, aby to było zgodne z regulaminem i nie było kopią 1:1 kogokolwiek ani czegokolwiek. Widzisz fajny produkt na Amazon i chcesz coś takiego stworzyć? Stwórz to inaczej, lepiej :). Jak zwykle zapraszam również do obejrzenia materiału poniżej, aby dowiedzieć się więcej 🙂 Będzie idealnie, gdy dodasz swój komentarz pod filmikiem na YouTube oraz klikniesz łapkę w górę jeśli ten materiał Ci się spodoba.

Miłego dnia 😉

📣 Zasubskrybuj: https://www.mariuszbernacki.pl/youtube

💎 Grupa Wsparcia Na Facebooku: http://server917166.nazwa.pl/wp/grupafb
🎁 DARMOWY EBOOK o Amazon KDP/ACX: http://server917166.nazwa.pl/wp/ebook
📀 Kurs Amazon Kindle Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-akp
💿 Kurs Kids Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/kurs-kids-book-project
🎉 Kurs Activity Book Project: http://server917166.nazwa.pl/wp/abp

Book Bolt: http://server917166.nazwa.pl/wp/bookbolt Kod rabatowy -20%: mariuszbernacki
💾 Publisher Rocket: http://server917166.nazwa.pl/wp/publisherrocket
🖥 KDSPY: http://server917166.nazwa.pl/wp/kdspy
🧩 Puzzle Book Mastery: http://server917166.nazwa.pl/wp/puzzlebookmastery
🎴 Creative Fabrica: http://server917166.nazwa.pl/wp/creativefabrica
🎲 Simply Maze Crazy: http://server917166.nazwa.pl/wp/simplymazecrazy
🎨 Canva PRO: http://server917166.nazwa.pl/wp/canvapro

➡️ Mój kanał YouTube: http://server917166.nazwa.pl/wp/youtube
➡️ Chcesz mnie o coś zapytać? Napisz na: kontakt@mariuszbernacki.pl
➡️ Instagram: http://server917166.nazwa.pl/wp/instagram

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.